Ako by povedal...

Autor: Lenka Bartakovičová | 21.4.2015 o 8:57 | Karma článku: 3,02 | Prečítané:  669x

...jeden na slovo vzatý odborník z diskusie pod mojim predchádzajúcim článkom povedal, že byť blogerom znamená vyjsť s kožou na trh a skutočne, možno prekvapím, nedúfala som, že píšem do dievčenského klubu.

 To, že musím seba a svoj názor verejne „ponúknuť“ som si uvedomila momente, kedy nám v škole na prednáške bola zadaná úloha napísať vlastný blog s podmienkou, že úloha bude splnená v momente, kedy blog dosiahne minimálne 2000 čítaní. (týmto pozdravujem kolegu, ktorý ma nazval pipinkou a pevne verím, že aj tieto riadky číta)

Bojovú pozíciu treba zaujať hneď na počiatku. Samozrejme, že si treba vybrať kritiku a najlepšie postaviť seba do úlohy úbohej obete, lebo vtedy stačí len kvapka oleja do ohňa a to, čo sme chceli dosiahnuť , je na svete.

S počtom prečítaní rástla aj vlna komentárov, kde, ako som už spomínala, som bola nazvaná pipinou, idiotom, alebo len jedným z ďalších študentov, ktorí kazí dobrý obraz o našich kvalitných vysokých školách. Ale našli sa aj názory, ktoré so mnou kde – tu súhlasili.

Aby som uviedla všetko do obrazu a na pravú mieru.

Názor, ktorý som napísala, nie je žiadnym bohapustým plagiátom ani ničím iným skopírovaným, zreprodukovaným, je to môj pohľad na vec.  Avšak v pozmenení, že naozaj sa netýka mňa, ako študenta Fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave (áno, pýtali ste sa kde študujem), jednej z najdynamickejších fakúlt, aké na Slovensku máme. Týmto si gratulujem, že ako jedna z mála dokážem povedať, čo to znamená prax a sebarealizácia.

Nevravím, že naše obzory nám otvorili hneď v prvom ročníku, ale postupne sa nám začali profilovať cesty, ktorými sme sa chceli uberať. Či už fotografia, film, rádio, televízia. Naše možnosti sú v mnohom neobmedzené.

Bohužiaľ faktom naďalej zostáva, že aj na našej fakulte sú často krát informácie podané veľmi nezáživnou formou, ale kompenzáciu nachádzame v praktických predmetoch.

Áno, súhlasím aj s názorom, že na vysokú školu by nemal isť človek, ktorý očakáva len to, že dostane tri písmená pred meno a tým má natiahnutý červený koberec do budúcnosti, a na účet mu bude mesačne pribúdať 3000€.

To, že trh je presýtený a vznikajú takmer zo dňa na deň nové vysoké školy, je nám už dávno jasné. A aj to, že rezorty ako školstvo a zdravotníctvo sú v rebríčku hodnôt našej vrchnosti na mieste, na ktoré ani nedovidia a systém je jeden veľký chaos.

Hold treba dvakrát a radšej aj trikrát merať a raz strihať a dobre si vybrať školu, lebo naozaj si môžeme šúchať päty na úrade práce.

 

V závere by som chcela poďakovať všetkým zúčastneným a hlavne tým, ktorí  majú hlavu na premýšľanie. Na strane druhej, máme tu na SME- čku veľa nedocenených ľudí, ktorí sa pravdepodobne nevedia na seba pozerať v zrkadle a pod „rúškom“ anonymity tu prezentujú svoje názory.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?